Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
fc tw yt
gsb
gebz
tsf logo_2015
 banner_isbank
lamec-logo
14 Sporcunun Şampiyonluk Mücadelesi Başladı
 mg 0463Türkiye'nin 14 usta satranç sporcusunun Türkiye Şampiyonu olmak için yarışacağı 2016 Türkiye Satranç Şampiyonası Gebze Belediyesinin ev sahipliğinde başladı.
Uluslararası Usta (IM) Can Arduman'ın canlı yorum ve analizleriyle nabzını tuttuğu şampiyonanın açılış törenine; Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Yönetim Kurulu Üyesi İslam Yücel ve Özgür Solakoğlu, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gökhan Yavaşer ve Gebze Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Resul Kotan katıldı.
IM Mert Yılmazyerli, IM Mert Erdoğdu, IM Ekaterina Atalık, FM Alp Tuna, IM Demre Kerigan, FM Melih Yurtseven, FM Cem Kaan Gökerkan, FM Serkan Soysal, FM Ege Köksal, FM Tarık Selbes, FM Volkan Sevgi, FM Esat Bağlan, CM Göktan Yılmaz ve Yasin Sarı'nın 13 tur boyunca yarışacağı heyecanlı turnuva sonunda sporculara toplam 25 bin liralık ödül dağıtılacak.
Gebze Lamec Otel'de 1 Kasım 2016 tarihine kadar sürecek şampiyonada Uluslararası Usta (IM) Can Arduman 13 tur boyunca canlı yorum ve analizleriyle satranç severlerle birlikte olacak.
Canlı yayın sırasında oyunlara ilişkin soru sormak ya da yorumlarını paylaşmak isteyen satranç severler, #TR2016 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi Twitter hesabına (@TurkishChess) tweet atarak ya da resmi Facebook sayfasında ilgili gönderinin altına yorum yazarak bu heyecana ortak olabilirler.
 
 
 mg 0397
 mg 0463
 mg 0466
 mg 0479
 mg 0403
 
 
Turkish Chess Federation © 2016